Rubriky
Archiv

Tuplák – výlet Luňáků a Jestřábů

V sobotu 15. října se naše skautské družiny – Luňáci a Jestřábi setkali s dívčí skautskou družinkou Žoužel z 26. dívčího oddílu a skautskou družinou Svišťů z 91. chlapeckého oddílu. Společně jsme se vydali do Údolí Říčky v Moravském Krasu.

Z autobusu jsme vystoupili na zastávce Říčky – rozcestí a kolem Kaprálova mlýna se vydali až k rozcestníku poblíž Pekárny. V tu chvíli však pominula příjemná cesta a následovalo šplhání do kopce, do kopce kolem tří jeskyní (Adlerové, Křížové a Jezevčí), které nám měly v zápětí posloužit při naší celodenní hře.

Když jsme se dostali až na vrchol kopce, proběhlo rozdělení členů do tří velkých skupin a vysvětlení pravidel. Všem byly odebrány věci a místo toko každý dostal jeden život. Následně se každá skupina přesunula k jedné ze tří zmíněných jeskyní a po píšťalkovém signálu hra začala. Skupinky se snažily během hry získat co nejvíce bodů za plnění zvláštních úkolů během hry a za ukořistěné nepřátelské životy. Také se všichni chtěli pochopitelně najíst a tak všemožnými způsoby získávali jídlo.

Hra trvala asi pět a půl hodiny a po jejím konci, kdy všichni byli šťastně unavení, proběhlo vyhodnocení a návrat do Ochozu u Brna na autobus a pak … hurááá domů !!

Zapsal: