Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka 2016

Letošní mikulášská besídka se uskutečnila netradičně týden před svátkem sv. Mikuláše. Proto generální zkoušky padly již na 25. a 26. listopadu. Do dvou dní se musely naskládat všechny družinky ze 72. a 26. oddílu. Napětí na zkouškách bylo opravdu velké, protože už zbývala jen jedna zkouška nanečisto a v neděli už vše bylo naostro.

Proto každá družinka musela svoji půlhodinu využít opravdu na 100%. Naštěstí generální zkoušky proběhly v pořádku a v neděli nic nebránilo, aby Mikulášská besídka mohla vypuknout. Zahájil ji ve 14:00 otec Jiří Bůzek. Poté bylo veškeré moderování na Shotovi, Kecalovi a družince Mamutů z 72. oddílu pod vedením Čáry, kteří se ujali role průvodců celého dne. Vtipnými komentáři a úkoly doprovázeli každou mezeru mezi scénami. Letos však velké dík patří všem vlčatům, světluškám, skautkám i skautům. Každá scénka byla opravdu vydařená a stála za to! Symbolickou třešničkou na dortu byl muzikál, který nacvičila družinka Rakváčů.

Na závěr přišel dokonce sám Mikuláš s andílky a několika čerty. Naštěstí všichni byli po celý rok hodní, takže si čerti nikoho nedonesli a Mikuláš mohl každému nadělit malý balíček plný dobrot. Letošní mikulášská besídka byla opravdu podařená, tak příští rok naschledanou Mikuláši.

Zapsal: Fredy

 

Kulíšci

V sobotu ráno nás čekala generální zkouška s krátkým výletem. Setkali jsme se na Hájence a jeli společně do Katolického domu v Žebětíně, kde se mikulášská odehrávala. Než jsme se dostali na řadu, stihli jsme si zahrát několik Číňanových povedených her. Samotný nácvik proběhl celkem hladce. Kluci byli nachystaní i se všemi převleky a rekvizitami. Byli opravdu šikovní, a proto jsme se hned po přesunu do Kohoutovic odměnili obědem a opět několika hrami, mezi které patřilo i záhadné městečko Palermo. Krátce po jedné hodině jsme se rozešli domů a netrpělivě vyčkávali na neděli. Ještě než samotná mikulášská besídka v neděli začala, museli jsme se všichni chystat a převlékat, protože jsme byli hned druzí na řadě. Naše vyprávěná pohádka o Sněhurce sklidila velký potlesk. Nejen samotná Sněhurka, kterou hrál Číňan, ale i pan král hraný Huskym, Macecha ztvárněná Josífkem, Vašík jako lovec, dva policisté Pedro a Paťa, a spousta horníčků obsazených Dominikem, Damiánkem, Kubíkem, Ráďou a Gazíkem. Škoda jen, že Franky byl nemocný a nemohl s námi hrát, ale příští rok bude určitě zdravý. Po nás bylo ještě mnoho vystoupení, plné legrace, které jsme si užili už jako publikum. Nakonec přišel Mikuláš s anděly a čerty a všem rozdal malý balíček. Příští rok se budeme opět těšit a snad se nám opět povede taková dobrá scénka jako letos.

Zapsal: Fredy

Účast: Kubík, Damián, Paťa, Husky, Dominik, Pedro, Gazík, Josífek, Ráďa, Vašík, Číňan, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6408456068393763553″]