Rubriky
Archiv

Přespání a výlet Kulíšků a Soviček

V pátek 4. listopadu jsme s Kulíšky přespali v Žebětíně a v sobotu pak vyrazili na výlet s družinkou Soviček z 26. oddílu.

V pátek jsme se setkali v 17 hodin na Hájence, rozloučili se s rodiči, sedli na autobus a zamířili do Žebětína. Čekalo nás tu již druhé přespání Kulíšků, tentokrát na místní faře poskytnuté otcem Bůžkem. Tu jsme si po příjezdu ukázali a rychle pospíchali na mši svatou. Po ní jsme zamířili na místní zahradu, kde panovala pěkná tma a taky pěkná zima. To ale byly ideální podmínky k honu na lišku či hraní schovky. Na faře jsme se potom pěkně zahřáli, navečeřeli a už byl čas na večerní hygienu. Pak už jen večerní film a čtení na dobrou noc.

Kluci byli nedočkaví, a tak nás v sobotu čekalo brzké vstávání, rozcvička ve spacáku a vydatná snídaně, při které jsme si povídali, jak kdo doma může, či už pomáhá. Pak jsme začali balit, uklízet a čekali, až dorazí holky z Kohoutovic. Na uvítanou jsme si zahráli tleskací seznamovací hru a můžeme vyrazit na společný výlet. Kolem dětského hřiště jsme se vydali do lesa za kněžským hájkem, ukázali si krásně zbarvené stromy a vyhlásili soutěž o nejkrásnější podzimní list. Od pana faráře jsme dostali hromadu výborných koblih, a tak jsme si během svačiny zahráli hru na hamouna. S krásnými výhledy na Žebětín a jeho okolí jsme pak pokračovali směrem na Mladý vrch k vysílači, kde jsme se naobědvali a zahráli si velkou honičku – na sýr, myš a kočku. Čas kvapil, a tak jsme se za družinových pokřiků s holkami rozloučili a pochodem vchod zpět na faru. Vyzvednout věci, honem na autobus a hurá zase ke 14 hodině za rodiči. Zvládli jsme 6 km a holkám moc děkujeme za prima společnost!

Zapsal: Všezňa
Účast: Kubík, Damián, Paťa, Husky, Dominik, Franky, Pedro, Gazík, Josífek, Ráďa, Vašík, Číňan, Fredy, Všezňa a spousta Soviček!

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6408455466210588961″]