Rubriky
Archiv

Tříkrálová sbírka 2017

I přes brutální mrazy a oslabeni o jednu skupinku jsme vyšli do ulic s koledou na pomoc lidem v nouzi.

Navzdory těmto nepříjemnostem, ale posíleni požehnáním a občerstvením od pana faráře, se nám podařilo vykoledovat v Žebětíně celých 56 452 Kč, v Kohoutovicích 31 044 Kč.
Děkujeme všem milým dárcům!

 

Kamzíci

Kamzíci se připojili k tradici vybírání na tříkrálovou sbírku a v sobotu 7. ledna jsme vyrazili koledovat. Nasadili jsme si vyrobené koruny, oblékli rochety a vyrazili jsme. Rozdělili jsme se na několik skupin a procházeli jsme rodinné domky ve starých Kohoutovicích. Byli jsme vždy příjemně uvítáni, vlčata zazpívali My tři králové, a lidé často ochotně přispívali, na tuto sbírku, která pomáhá potřebným lidem.

Napsal: Myšák

Tučňáci

Podruhé jsme se účastnili s kluky tříkrálové sbírky. Nutno podotknout, že počasí nám letos svými nízkými teplotami nepřálo, ale my jsme se nenechali odradit. Posilněni malým občerstvením na faře a hlavně požehnáním od pana faráře, jsme se vydali koledovat. Káždý z našich devíti „králů“ měl svůj úkol. Branky s Rozverem hráli na flétnu, Alexandr přednášel tříkrálovou žehnací básničku, Misho a Perníček rozdávali cukr a informační letáky a také zpívali ostošest. Misho nám počítal statistiku. Klaun, jakožto nejvyšší král, popisoval dveře a Terezka s Túčou pěly a vodily kluky. Koledovali jsme tak poctivě, že jsme dokonce dostali i sladkosti. V půlce sbírky jsme se museli vrátit do klubovny, ohřát si zmrzlé prsty na rukou i nohou a občerstvit se a pak jsme pokračovali dál. A naše letošní statistika? 30 otevřených dveří ku 30 neotevřeným dveřím 🙂

Zapsala Túča
Účast: Dřepař, Alexandr, Misho, Perníček, Rozver, Terezka, Klaun, Branky