Rubriky
Archiv

Skautská víkendovka u Písařova

Poslední únorový víkend (24. – 26. 2.) proběhla skautská víkendovka na hájence u Písařova, které se účastnily dvě naše skautské družiny – Luňáci a Jestřábi v čele s Cihlou.

Sešli jsme se v pátek brzy odpoledne, abychom vůbec stihli vlak. Nabrali jsme zásoby, materiály a vydali se na cestu. Ve vlaku jsme se řádně posílili a ke konci cesty jsme se dozvěděli, že budeme tvořit partyzánskou skupinu, která má za cíl zničení vojenského vysílače v Jeseníkách.

Po více než třech hodinách cesty jsme konečně vystoupili ve stanici Mlýnický Dvůr a vydali se, již v úplné tmě, na naši partyzánskou základnu, asi 4 kilometry vzdálenou. Po příchodu jsme nejprve zatopili, poté se ubytovali, dojedli zbytky našich večeří a pomalu ale jistě jsme se uložili k zaslouženému spánku. Dlouhého spánku nám však dopřáno nebylo, jelikož jsme byli zalarmováni do obranných pozic okolo naší základny, protože kolem ní pochodoval nepřátelský vojenský oddíl. Ten se nám nakonec podařilo úspěšně přepadnout. Tím jsme získali zbraně, munici a také mapu s pozicí vojenského skladu. Až teď jsme se tedy mohli konečně pořádně ponořit do říše snů.

V sobotu jsme si po snídani sbalili plnou polní a vyrazili k pozici nepřátelského skladu podle ukořistěné mapy. Tento sklad se nám podařilo asi po dvou hodinách chůze objevit a dobýt. Opět jsme získali další zbraně i munici a plán s pozicí vojenského vysílače! Ve skladu jsme také objevili různé potraviny a jelikož naše partyzánská základna byla daleko, rozhodli jsme se pro uvaření oběda ze získaných surovin. Zdokumentovali jsme tedy náš úspěch nad padlými vojáky a odebrali se o kus dál a uvařili nefalšovaný partyzánský oběd, který nám sice dělal menší problémy, ale nakonec jsme jej uvedli do stavu pozřitelnosti. 🙂 Odpoledne jsme dorazili zpátky na naši hájenku, kterou mezitím stihla obsadit nepřátelská jednotka, a tak jsme ji oblehli a po tvrdém úsilí ji nakonec dobyli. Následoval vytoužený odpočinek spjatý s hraním deskových her, plánováním útoku na vysílač aj.

Kolem páté hodiny odpolední k nám dojel Karel Moravec – biskupský delegát pro poutní svatyni na nedaleké Hoře Matky Boží v Králíkách a sloužil mši přímo u nás, na hájence. Po mši jsme s ním společně povečeřeli a následoval krátký oheň, při němž jsme si něco málo zazpívali a dozvěděli se něco o historii hájenky, na které jsme byli ubytováni. Jakmile dohasl oheň, chtěli jsme se odebrat k vysílači a skoncovat s ním. Bohužel, nepřátelská armáda měla podobné plány a stihla nás oblehnout – nepřipravené, okolo ohně. Zahnali nás na půdu, kde jsme strávili téměř dvě hodiny, než přišla naše spojenecká osvobozenecká jednotka a dostala nás odtud. Útok na vysílač jsme museli odložit a tak jsme se šli alespoň pořádně vyspat. Nedělní ráno se neslo ve znamení příprav na zničení vysílače. Konečně nastala ta vhodná chvíle vyrazit! Vysílač byl dobře střežen a dělalo nám problémy jej zničit, po velké snaze jsme jej však dobyli, napěchovali výbušninou a odpálili. Tímto jsme splnili naši misi a začali vyklízet základnu.

Po obědě jsme provedli poslední úklid a v tom dorazil odvetný oddíl, který nás pozatýkal a odvedl až na vlak, aby nás poslali do vězení. Tam jsme se nakonec nedostali díky protekci u českého četníka, který vypomáhal odboji. Šťastně jsme se tedy v neděli dostali až domů!

Zapsal: Bedla
Účast Luňáci: Seno, Pára, Hulk, Žuch, Šašek, Bandita, Lukin
Účast Jestřábi: Fíša, Kanón, Bomba, Mat, Gram Cihla: Radar, Bedla, Prófa, Klaun, Lyžař