Rubriky
Archiv

Mamuti na přehradě

Jak Mamuti vyrazili na přehradu.

Jednoho nečekaně studeného rána (20.5.2017) jsme sešli u kostela. Měli jsme v plánu vyrazit na okruh kolem přehrady a náš plán se nám podařilo uskutečnit, i když se nás sešlo pouze 5 – naštěstí těch nejodvážnějších. Poté co jsme dorazili naší špičkovou MHD na přehradu, dorazili jsme od Přístaviště rychle na hráz, kde jsme udělali pár fotek. Dívali jsme se na celou plochu přehrady a přitom si stěžovali na vítr, který zvedal relativně velké vlny. Potom jsme šli chatovou oblastí, některé opuštěné jsme nezapomněli prozkoumat. Při cestě se také zapojil do hry kolíček, který si všichni předávali. Dále jsme se naučili jak vypadá habr či konvalinka. V jedné hezké zátoce jsme odbočili mimo hlavní cestu a jali jsme se vařit oběd. Plán Mamutů, uvařit masové a sýrové torteliny, se ukázal jako správný. Všichni jsme si pochutnali.

Poté jsme objevili nádhernou skálu, kde byla údajně keška a jelikož je mamutí družina plná horolezců, tak nejenom že vylezli skálu na vyšší horolezecké úrovni a přitom ještě objevili kešku, ale dokonce se jim podařilo spustit i kamennou lavinu, která skončila až v přehradě. Když Čára povídal pohádku, tak se nám podařilo dostat až k mostu. Tam už jsme uviděli cíl naší cesty. Stálo to pod hradem Veveří a bylo to přístaviště. Loď nám jela až za cca 2 hodiny a tak jsme stihli ještě krátkou procházku kolem hradu. Vlčata si opět vybralat těžsí cestu a lezla kolem kostela. Ti starší chtěli mít pevnou půdu pod nohama.

U hradu nás ale čekalo nemilé překvapení v podobě placeného vstupu a tak jsme skončili pod mostem. Ne tak pod ledajakým mostem, ale pod mostem hradu Veveří. Byla tam taková velká louka a tam jsme si zahráli kopanou (naneštěstí tam byl pořádnej sráz a tak se muselo aspoň 2x utíkat až dolů). Příjemnějším nápadem byla proto vybíjená, ale na to nám už nezbylo moc času. Když jsme se vraceli, tak nejmenovanému vlčeti spadl do řeky míč, a tak pro to musel šupajdit. Kvůli tomu se stala cesta zpátky závodem o čas. Naštěstí loď pluje pomalu a Mamuti běhají rychle, a tak se nám podařilo loď nejen stihnou, ale i obsadit ta nejlepší místa na zádi lodi. Čekala nás skoro hodina plavby lodí. Pak už jen cesta domů.

Zapsal: Kecal
Účast: Stopař, Uran, Panda, Kecal, Čára

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6426208662467523281″]