Rubriky
Archiv

Máme novou družinku Puštíků

A je to tady! V pondělí 18.9. byla zahájena činnost nové družinky benjamínků Puštíci.

V žebětínské klubovně se sešlo 8 natěšených klučíků v doprovodu svých rodičů a přivítali je jejich noví vedoucí Čára a Kanon.

Hned na začátku jsme si prohlédli klubovnu a navzájem se v kolečku představili, přičemž nejvíce emocí vyvolal svou přezdívkou Kanon. Potom jsme si prohlédli obrázky puštíka obecného a řekli si, že právě po něm ponese naše družinka svůj název. Následně jsme se pomodlili a pak už začlo jít do tuhého. Každý dostal speciální přihlášku a do její hlavičky spolu s rodiči vypsal své jméno a rodiče připsali nějaký pěkný vzkaz, aby se klukům ve skautu líbilo. Pak byli rodiče propuštěni a kluci už si museli poradit sami.

Čekalo je totiž 5 speciálních úkolů, aby se mohli stát právoplatnými Puštíky. Úkolem bylo chytit myšku, kterou představoval Kanon a sundat z něho všechny kolíčky. Dále museli prokázat obratnost a rychlost při opičí dráze. Při třetím úkolu kluci museli postavit hnízdo z klacíků. Následně bylo třeba prokázat dobrou paměť a každý si musel zapamatovat názvy 3 základních budov, které se nachází na farní zahradě. A nakonec každý musel ukázat dobrou orientaci, najít správné papírky s obrázky a z nich se dozvědět, jaké věci si má správný Puštík nosit na schůzku. Za každý splněný úkol si kluci vlepili do deníku jednu nálepku a po projití všech úkolů můžeme dát všem na vědomí, že všech 8 uchazečů tento sofistikovaný test zvládlo a ode dneška si mohou říkat Puštíci.

Pak už moc času nezbývalo, ale ještě jsme si stihli nalepit své průkazy o přijetí do deníků, které si téměř všichni kluci vzorně přinesli. Vedle přihlášky jsme si nalepili obrázek puštíka a pořádně si jej vymalovali. Pak už se opravdu nachýlil čas k závěru. Sbalili jsme si tedy věci a odebrali se do kostela, kde nás čekala dětská mše sv., při které jsme obsadili dvě celé lavice. Otec Jiří nás na začátku pěkně přivítal a následně jsme prožili pěknou – naši zahajovací – mši sv. Po jejím skončení jsme se všichni v kolečku pěkně rozloučili a řekli si poslední důležitou informaci, a to že se uvidíme zase za 2 týdny. Po rozloučení šli již někteří kluci domů, ale někteří ještě za Kanonem na dvě venkovní hry, protože ještě následovala informativní schůzka rodičů. Tak začali naši Puštíci. Přejme jim hodně skautské radosti a nadšení.

Účast: Peťa, Honzík, Honzík, Miky, Jeňa, Ríša, Peťa, Mára, Kanon a Čára

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6468268574844033313″]