Rubriky
Archiv

První výlet Puštíků

Puštíci se vydali na výlet za pokladem.

Velký den pro všechny Puštíky nadešel. 21.10. jsme se všichni sešli u kostela, abychom se vypravili na první puštíkovský výlet. Výlet to nebyl ledajaký, jelikož nás čekala cesta za pokladem, který před 1000 lety v lese u Žebětína zakopali španělští rytíři, když byli zahnáni se vším bohatstvím zlými nájezdníky do žebětínských lesů. Poklad tam tehdy ukryli, aby se nedostal do nepovolaných rukou. Mimo jiné jsme měli i to štěstí, že s námi putoval Unai – Španěl a zároveň potomek těchto rytířů, který věděl, kde zhruba poklad hledat.

A tak jsme vzali mapu, lékárničku a rýč a vyrazili. Jak je vidět z fotek, mapa byla velmi sofistikovaná, nicméně Puštíci rychle odhalili, kde se na ní nachází kostel, Žebětín, les a závodnický okruh. Po cestě jsme si dobře všímali okolí, nacházeli plno hub, poznávali stromy a v
neposlední řadě hráli spoustu her. Poté co jsme prozkoumali krmelec, jsme přišli k okruhu a narazili na podivnou dvojci chlápků, kteří přijeli autem a začali s detektorem kovu prohledávat les nedaleko místa, kde se měl poklad nacházet. Puštíci se ale nezalekli a rozdělili se tak, že někteří byli na stráži a špehovali zmíněnou dvojci a ostatní jakoby nic sledovali závodní auta na okruhu. Následně jsme se však od Unaie dozvěděli, že se poklad nachází o několik desítek metrů dál, a tak jsme se od našich konkurentů nenápadně vzdálili a šli hledat správným směrem. Instrukce k pokladu byly jasné, hledejte velký kříž z klád a pod ním je poklad zakopán. Puštíci samozřejmě takových křížů našli nespočet, a tak je dodnes velká část lesa pořádně prorytá. A pak jsme na něj narazili. Při další sondě jsme narazili nejprve na úlomky truhly a pak na velký růžový drahokam a 8 malých polodrahokamů. Měli jsme obrovskou radost, očistili poklad od hlíny a polodrahokamy mezi sebe rozdělili. Shodli jsme se, že drahokam umístíme do klubovny na čestné místo.

Pak už následovala cesta zpět domů, při které Čára povídal speciální pohádku. S velkým nadšením, až všechno popovídáme rodičům, jsme dorazili zpět ke kostelu. Všichni Puštíci svůj první výlet pěkně zvládli a už se těšíme na další akce.

Účast: Peťa L., Honzík H., Honzík J., Ríša, Peťa R. Mára, Kanon, Čára, Unai

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6480181799616956177″]