Rubriky
Archiv

Výlet a přespání Kulíšků

V sobotu 11. listopadu jsme se s Kulíšky vydali na třetí výlet ve školním roce, tentokrát do okolí Žebětína.  A když už jsme tam dojeli, tak jsme tam i přespali!

Sraz byl v sobotu, netradičně odpoledne ve 13 hodin, tradičně u pumpy před klubovnou. Hned jsme vyrazili na autobus, který nás mimořádnou výlukou zavezl lehkou oklikou do Žebětína. Vyrazili jsme po žluté, kolem hřbitova a hned jsme se zastavili na dětském hřišti, kde jsme prolezli vše, co šlo. Pokračovali jsme do lesa, kde jsme si ukázali a snažili poznávat všechny stromy, co v něm rostou. Na krásné mýtině jsme si pak dali sváču. Počasí bylo podzimně sychravé, naštěstí nám nepršelo, i když sem tam nějaká kapička spadla, sv. Martin ale na bílém koni nepřijel. Pokračovali jsme dále po žluté, až jsme dorazili k automotodromu. Závody ani trénink se tam tentokrát nejeli, tak jsme si zahráli několik her. Potom jsme se různými lesními cesty vydali zpět do Žebětína a říkali jsme si, jak se chovat a co dělat, když se ztratím. Už se začalo pomalu stmívat, takže honem zpět do civilizace.

Azyl k přespání nám poskytl otec Jiří přímo na faře. Po příchodu z výletu jsme si ji tedy ukázali a Fredy již ladil kytaru, abychom si trochu zazpívali a naučili se nějakou tu skautskou písničku. Přišel hlad a byl tedy čas na večeři. Potom už začala příprava na Mikulášskou besídku, a to nejdříve zhlédnutím filmu Zlatovláska a následně i seznámení se scénářem scénky a rozdělení rolí. Pak rychle nachystat spaní, vyčistit zuby a zalehnout do spacáků. Na závěr dne ještě modlitba a příběh na dobrou noc. Kluci byli tentokrát asi unavení, protože spali “až“ do sedmi hodin, kdy byl budíček a rozcvička ze spacáku. Na snídani jsme si rozdělili nejrůznější buchty z našich domovů. Hlavním úkolem rána pro kluky bylo najít si svoje věci a hlavně si je zase pěkně sbalit. Na devátou jsme šli na mši svatou, potom ještě pár her a hurá zase na autobus zpět do našich domovů.

Zapsal: Všezňa

Účast: Frantík, Ondra, Lukáš, Kubík, Poliš, Husky, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6488926466464384641″]