Rubriky
Archiv

Víkendovka Kulíšků

O víkendu 16. – 18. března 2018 jsme s Kulíšky vyrazili do Ochoze u Brna na družinovou víkendovku.

Setkali jsme se v pátek tradičně u pumpy, naložili jsme tašky do auta, rozloučili se s rodiči a hurá na víkendové dobrodružství prozkoumávat krásy Moravského krasu. Po zabydlení na faře jsme se u večeře dozvěděli, že v okolních jeskyních se potuluje tajemný bojovník, který má mocný elixír života. Ten se Kulíškům moc hodí do celoročního putování, a tak se rozhodli celou věc prozkoumat. Naštěstí se na faře ukrývaly indicie, které měly pomoc bojovníka vyhledat a nakonec i porazit. Rozluštění nám sice chvíli zabralo, ale o to více jsme šli spát s pocitem, že nás zítra čeká velký den.

V sobotu kluci samozřejmě nemohli dospat, takže náš čekalo brzké vstávání s rozcvičkou na rozehřátí v mrazivém ránu. Ani to nás totiž neodradilo vyrazit na výlet do údolí Říčky. Postupně jsme prozkoumali několik “vyhřátých“ jeskyní (Pekárnu, Adlerovu, “Kuliščí“, Křížovou), ve kterých jsme našli klíč a flétnu. Poslední jeskyní pak byla Netopýrka, ve které jsme se různě plazili a překonávali tak různé chodby a komory jeskyně. Po cestě jsme narazili na spící netopýry a vyzkoušeli si absolutní tmu. Odpoledne jsme se pak na faře zahřáli, kluci si kreslili, složili vlaštovky a zahráli si několik her. V podvečer jsme si ještě zazpívali za doprovodu kytary, přečetli pár příběhů hochů od Bobří řeky a šli jsme na kutě.

V neděli nás čekalo setkání s bojovníkem. Toho se nám pomocí nalezené flétny podařilo vylákat a následně hlavně porazit a pomocí klíče si pak odemknout schránku s oranžovým elixírem života. Hned jsme se jím na svačinu posilnili a o to radostněji jsme pak navštívili mši svatou. Po ní nám zbylo ještě dost energie na sbalení všech věcí, uklizení fary a po obědě na cestu domů!

Zapsal: Všezňa

Účast: Husky, Gazík, Kubík, Bum, Ondra, Frantík, Maty, Číňan, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6534782045552410721″]