Rubriky
Archiv

Výlet Kulíšků od pramene po soutok

V sobotu 19. května jsme s Kulíšky prozkoumali Kohoutovický potok – od pramene až po soutok.

Naše stopování započalo u kapličky, kde jsme si ukázali, jak dříve Kohoutovice vypadaly, a že byly postaveny u potoka. Jenže kam se poděl? Prvním vodítkem pro nás byla ulice Potocká. Bohužel ani tam jsme žádný potok nenašli. Byl totiž přemístěn do potrubí, aby se lidem lépe dostávalo ke svým domovům. Hledali jsme tedy ústí, které jsme objevili až na hranici lesa na Šárce. Rozhodli jsme se kanál prozkoumat a podařilo se nám kus cesty zdolat. Ale až k pramenu jsme se nedostali, je někde hluboko v kopci.

Dál už jsme pokračovali korytem potoka. Cesta to nebyla jednoduchá, vody bylo docela dost, kameny klouzaly a sem tam nás čekala nějaká ta překážka v podobě popadaných stromů, nánosů listí, či větších rybníčků vody. Kluci si s potokem ale hravě poradili. Někteří to celé zvládli suchou nohou. Někteří se toho naopak nebáli a skončili až po kolena ve vodě, ba dokonce i v jedné bažince. Svačinku jsme si dali na jednom ze spadlých stromů, na krásném místě u jednoho z mini vodopádů. Cesta nám rychle ubíhala a postupně jsme míjeli i mnoho protržených hrází. Mohli jsme tak pozorovat, jak dokáže být voda i ničivá. Čím jsme se více blížili dolů, tím více byl potok kultivován, až nakonec tekl betonovým korytem. To ústilo do krásného esíčkového tunelu pod křižovatkou u Anthroposu, který jsme rovněž neopomněli prozkoumat. Parkem už to pak byl jen kousek do našeho cíle, tedy do soutoku potoka se Svratkou.

Oběd jsme si dali v parku a na sluníčku jsme se řádně osušili a nabrali síly. Na druhou hodinu jsme se pak vrátili ke klubovně, kde se k nám přidali rodiče, a pokračovali jsme přípravou na tábor. Bohužel ale přišla bouřka, takže z plánovaného opékání sešlo. I tak jsme si ale společnou schůzku s rodiči užili a na tábor jsme připraveni!

Zapsal: Všezňa

Účast: Maty, Frantík, Damián, Bum, Bubák, Gazík, Číňan, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6557680311541524433″]