Rubriky
Archiv

Tábor Kulíšků 2018

Na začátku léta jsme s Kulíšky vyrazili na skautský tábor ve Valdíkově, kde jsme se společně s celým oddílem utábořili na krásných 5 dnů.

Odjezd byl od klubovny ve středu 4. července společně s vlčaty a dalšími benjamínky z oddílu. Naložili jsme bagáž do auta, rozloučili se s rodiči a pospíchali na nádraží. Cesta vlakem svižně ubíhala, až jsme dorazili na tábořiště. Ihned po příchodu se konal první nástup, po kterém nás čekal hlavní úkol dne – pořádně se ubytovat a vybalit potřebné věci. Dále si celý tábor projít, ukázat a vysvětlit jeho pravidla. Večer potom proběhl zahajovací táborový oheň, během kterého byla zahájena celotáborová hra z období Římské republiky.

Druhý den dopoledne jsme si vyráběli jmenovky na stan a psali a kreslili dopisy domů. Nejvíce se potom kluci těšili na práci s nožíkem a vyřezávání lodiček. Odpoledne k nám na tábor přijel otec Šenkeřík a sloužila se mše svatá ke svátku sv. Cyrila a Metoděje. V druhé půlce odpoledne jsme se přenesli opět do Říma a ve velké bitvě se ho snažili bránit před proradnými barbary. Podvečerní osobní volno dávalo příležitost vyzkoušet si, co všechno naše krásné tábořiště nabízí – trampolínu, houpací sítě, bazének, nebo třeba hřiště.

Třetí den byl ve znamení sportu. Čekala nás olympiáda s během a dalšími pěti stanovišti. Následně zase sportovní klání v nejrůznějších sportech od fotbalu, ringa, frisbee, lacrosu, až po petangue. Odpoledne jsme se učili zacházet s nástroji jako je kladivo, kleště, pilka, vrtačka, či pilník. Šla nám práce od ruky, a tak jsme pomohli udělat alespoň trochu dřeva do kuchyně. Závěrečný program dne pak byla rukodělka, při které si kluci vyráběli odlitky ze sádry.

Čtvrtý den jsme se na celé dopoledne vypravili na výlet. Podívali jsme se do vesničky Valdíkov a potom šli přes les kolem retenční nádrže až do nedaleké Doubravy. Tam jsme se vyřádili na místní lanovce. Odpoledne bylo rovněž nabité. Vyhlásila se olympiáda a kluci se mohli pohoupat na vysoké houpačce z lan. Poslední dovednost, jež zbývala k naučení, bylo zapalování svíčky a malého ohýnku. Všichni kluci to zvládli na jedničku a mohli tedy přistoupit ke slavnostnímu slibu benjamínků a získat nášivku Kulíška. Vrcholem celého tábora byla romantická noc pod širým nebem.

V neděli 8. července nás čekalo už jen balení, mše v Pyšeli, poslední zadovádění na tábořišti, rozloučení s táborníky a následný odjezd domů.

Tábor jsme si společně moc užili!

Zapsal: Všezňa

Účast: Husky, Gazík, Bum, Agent, Magnet, František, Číňan a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6576637779655555665″]