Rubriky
Archiv

Kohoutovická víkendovka za záchranou památek

V druhé půlce listopadu se vydala početná kohoutovická část oddílu na víkendovku do Litomyšle. Naším úkolem bylo zabránit teroristické organizaci v ničení UNESCO památek v České republice, proto jsme se ubytovali kousek od litomyšlského zámku, který je v UNESCO zapsán.

Páteční večer se nesl v duchu zabydlování. Celkově vládla pohoda a tak šla vlčata spát, mezitím co měli skauti noční prohlídku historického centra. V noci se k nám však dostala informace o přítomnosti teroristů a tak nezbylo, než se vypravit do ulic. K našemu velkému štěstí se jim podařilo ztratit důležitou zprávu, která nám po rozluštění prozradila pozici jejich doupěte.

Ihned po sobotní snídani jsme se tedy vydali k souřadnicím, na kterých se měla skrýš ukrývat. Bohužel jsme zde na žádného teroristu nenarazili, ale získali jsme nějaké střelivo a informaci o plánovaném odpalu zámku. Vrátili jsme se tedy zpět na naši základnu a tam jsme se posilnili výbornou česnečkou a sekanou s bramborama. Následovala chvíle volna a čerpání nových sil na rozhodující boj s teroristy. Po svačině nastal střet! Naštěstí se nám podařilo na poslední chvíli zvítězit a teroristy naprosto zneškodnit. Nezbývalo, než se opět odměnit znamenitým jídlem – tak jsme si dali párky 🙂 Po večeři jsme se všichni společně posadili v jediné místnosti, kam jsme se všichni vlezli a zazpívali si několik písniček za doprovodu kytary. Vlčata poté čekal film a spánek. Skauti si ještě vyslechli povídání o 17. listopadu a až poté film a spánek.

Kakao a vánočky s marmeládou nás přivítaly v novém dni a hned po snídani jsme se trošku sbalili a poté vyrazili na mši svatou. Zbytek dopoledne se nesl v duchu menších her v okolí základny, balení a uklízení.

Víkendovku jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další společnou kohoutovickou akci.

zapsal: Bedla