Rubriky
Archiv

Žebětínská víkendovka ve stylu skoro sci-fi

Žebětínská část oddílu se o víkendu 16.-18. 11. vydala do oblasti vínem a dobrou náladou oplývající – jižní Moravu do Ratíškovic. Ratíškovičtí skauti nám na víkend propůjčili jejich krásnou klubovnu v lese hned u hranic s obcí.
V pátek jsme se zaregistrovali do systému v apokalyptické společnosti sejmutím otisků prstů, podpisem a zařazením do databáze. Během nočního večera se v blízké obci tématicky rozezněli sirény, Radar pověděl pohádku na dobrou noc a po vnitřní schovávané po tmě a čištění zubů se šlo hned do spacáku.

V sobotu ráno jsme si u snídaně připomněli události ze 17. listopadu 1989 a pobavili se o tom, jaké by to bylo, kdyby se ty 89′ události děly dnes.
Během dopoledne jsme se pak vydali do terénu prozkoumat okolí. Když jsme se vrátili, naše základna byla obsazena, a tak jsme byli nuceni ji znovu dobýt v kruté NERF bitvě. To však byla jen příprava před odpolednem.
Radar s Kanonem uvařili nejlepší rizoto a po obědě začala velká hra. Úkolem bylo nasbírat chemikálie nacházející se ve zkumavkách po okolí základny a namíchat je podle návodu. Vše samozřejmě doprovázeli kruté boje a válečné drama.

Nedělní ráno bylo rychlé, vše bylo potřeba sbalit před odchodem na mši.
V Ratíškovickém kostele slouží otec Čekal, který je bývalým farářem v Žebětíně a tak se s námi dal hned do řeči a po mši nám vše rozdal lékořicové pendreky a lízátka.
Po mši byl oběd a šlo se opět uklízet. Gram vytíral záchody, Jindra zametal, Mat sypal prach do lesa, Uzel utíral nádobí a Kecal na to všechno dohlížel a s flétnou udával rytmus.
Pak rychle batohy na záda, vyfotit před klubovnou a fofrem na zastávku.

Zapsal: RadaR