Rubriky
Uplynulé akce

Vlčácká víkendovka 8.-10.10.

V pátek 8.10. jsme jeli na víkendovku pro všechny vlčácké družiny. Jeli jsme vlakem až do Veselí nad Moravou, kde jsme spali v místní skautské klubovně. Téma celé víkendovky bylo průzkum neznámé planety. Zjišťovali jsme jaká stvoření cizí planetu obydlují a jestli jsou přátelská. Nakonec jsme zjistili, že stvoření jsou až příliš nepřátelská a hned jsme letěli zpátky na Zemi. Ale předtím nám mimozemšťani sebrali naváděcí systém, který jsme museli získat zpátky. Byla to těžká výzva a mimozemšťani nám to neudělali lehké, ale nakonec se nám podařilo naváděcí systém získat a odletět domů. Mezi další zajímavé věci, co jsme dělali, je například stavění a následné testování raket poháněných sodou a octem. Samotné místo na spaní bylo dobré a jídlo bylo taky dobré akorát bylo příliš velké množství buchet.

Rubriky
Archiv

Mufloní výlet 18.9.

Náš výlet započal v 9:10 na Stamicove, kde jsme dokoupili potřebné jízdenky a rozloučili se s rodiči. Linka 37 nás svezla k Anthroposu, ze kterého jsme pak jeli autobusem na nádraží v Králově Poli. Svezli jsme se pár zastávek vlakem do obce Česká, která nám sloužila jako výchozí bod při našem pěším návratu směrem domů. Chvíli po zahájení cesty jsme narazili na jakýsi běžecký závod. Běžce jsme jak se patří povzbudili při jejich úctyhodném východu, ale naše cesta byla pořád dlouhá. Kluci nasadili závratné tempo, a tak jsme si razili cestu daleko rychleji, než jsme s Píťou předpokládali. Brzy jsme došli do Kníniček, kde si někteří kluci stihli splnit bod z vlčka fotograf (proto jsou nějaké z níže přiložených fotek trochu rozmazané). Při příchodu do Bystrce nás zaujal právě probíhající fotbalový zápas místního klubu FC Dosta Bystrc, o kterém jsme si mysleli, že je to klub Kohoutovic. Zmátly nás podobné dresy :D. Dále jsme pak pokračovali v naší cestě, po které jsme minuli zastávku Bystrc zoo, místní Lidl a dětské hřiště, kterému mufloni neodolali. Po krátké pauze jsme pak šli přes oboru až na zastávku stará dálnice, kterou jsme si stanovili jako cíl našeho výletu. Svezli jsme se autobusem na Bellovu, ze které jsme došli ke klubovně, kde jsme naše putování ukončili.

Adrian

Rubriky
Uplynulé akce

Tábor Rešice 2021

Rubriky
Archiv

Luňáci na pálavě

V sobotu 19.9. jsme my Luňáci vyrazili na jih od Brna k hranicím Rakouska.

Rubriky
Archiv

Tábor Valdíkov 2020

Letos byly tábory našeho oddílu rozdělené, kohoutovičtí tábořili v tradičním Valdíkově, zatímco žebětínští se vydali k vesnici Rešice

Rubriky
Archiv

Putovní skautská část letních táborů

Letos táborům na stálém tábořišti předcházela skautská putovní část, společná jak pro kohoutovické tak pro žebětínské skauty a vedoucí.

Rubriky
Archiv

Puštíci v dáli

29.2. Se šestka puštíků s Fíšou vydala prozkoumat krajiny za žebětínem.

Rubriky
Archiv

Tříkrálová sbírka

V sobotu 4.1. nového roku 2020 proběhla v Žebětíně Tříkrálová sbírka.

Rubriky
Archiv

Kamzíci na výletě

V sobotu 23. Listopadu jsme se byli podívat do vesnice Němčičky.

Rubriky
Archiv

Puštíci v lese

Sobotu 23. 11. ráno se k Puštíkům připojil neobvyklý host – Bomba – se kterým vyšli na výlet.