Rubriky
Archiv

Tábor Rešice 2020

Rubriky
Archiv

Tábor Olšany

Rubriky
Archiv

Mufloní výlet 19.2.2022

Dne 19.2. v 9:00 se Mufloni sešli na Stamicove, aby společně zahájili družinový výlet. Ne však ledajaký výlet. Na zastávce se rozdělili kluci do 2 týmů po 3 a byla jim předána mapa spojů, mapa Brna a lístek se 7 úkoly. Úkoly se nacházely po celém Brně, od hlavního nádraží přes Černá pole až po Líšeň. Po promyšlení taktiky jsme se společně vydali na 1. úkol na hlavním nádraží, kde se dva týmy však od sebe oddělily. Zamávali jsme sestrám z 26. oddílu, které jsme na nádraží zahlédli, a po splnění úkolu jsme se vydali dále na cestu. V průběhu hry jsme se najedli a s odbitím 13. hodiny jsme hru na Moravském náměstí ukončili. Kluci se naučili vyhledávat spoje a logicky plnit úkoly. Po skončení hry jsme tramvají dojeli do Bystrce, kde začala druhá část našeho výletu, a to procházka. Šli jsme kolem přehrady, skrz zahrádkářské kolonie a obešli jsme zoologickou zahradu. Ačkoliv je to z Moravského náměstí jen 22 minut, celá procházka byla převážně v přírodě. Jakmile jsme došli do cíle – zastávka Bystrc, zoo, nasedli jsme na 50 a dojeli jsme na zastávku Kohoutovice hájenka, odkud jsme sešli na Stamicovu, kde jsme náš výlet ukončili.

Rubriky
Archiv

Mufloní výlet 18.9.

Náš výlet započal v 9:10 na Stamicove, kde jsme dokoupili potřebné jízdenky a rozloučili se s rodiči. Linka 37 nás svezla k Anthroposu, ze kterého jsme pak jeli autobusem na nádraží v Králově Poli. Svezli jsme se pár zastávek vlakem do obce Česká, která nám sloužila jako výchozí bod při našem pěším návratu směrem domů. Chvíli po zahájení cesty jsme narazili na jakýsi běžecký závod. Běžce jsme jak se patří povzbudili při jejich úctyhodném východu, ale naše cesta byla pořád dlouhá. Kluci nasadili závratné tempo, a tak jsme si razili cestu daleko rychleji, než jsme s Píťou předpokládali. Brzy jsme došli do Kníniček, kde si někteří kluci stihli splnit bod z vlčka fotograf (proto jsou nějaké z níže přiložených fotek trochu rozmazané). Při příchodu do Bystrce nás zaujal právě probíhající fotbalový zápas místního klubu FC Dosta Bystrc, o kterém jsme si mysleli, že je to klub Kohoutovic. Zmátly nás podobné dresy :D. Dále jsme pak pokračovali v naší cestě, po které jsme minuli zastávku Bystrc zoo, místní Lidl a dětské hřiště, kterému mufloni neodolali. Po krátké pauze jsme pak šli přes oboru až na zastávku stará dálnice, kterou jsme si stanovili jako cíl našeho výletu. Svezli jsme se autobusem na Bellovu, ze které jsme došli ke klubovně, kde jsme naše putování ukončili.

Adrian

Rubriky
Archiv

Rešice 2021

Rubriky
Archiv

Luňáci na pálavě

V sobotu 19.9. jsme my Luňáci vyrazili na jih od Brna k hranicím Rakouska.

Rubriky
Archiv

Tábor Valdíkov 2020

Letos byly tábory našeho oddílu rozdělené, kohoutovičtí tábořili v tradičním Valdíkově, zatímco žebětínští se vydali k vesnici Rešice

Rubriky
Archiv

Putovní skautská část letních táborů

Letos táborům na stálém tábořišti předcházela skautská putovní část, společná jak pro kohoutovické tak pro žebětínské skauty a vedoucí.

Rubriky
Archiv

Puštíci v dáli

29.2. Se šestka puštíků s Fíšou vydala prozkoumat krajiny za žebětínem.

Rubriky
Archiv

Tříkrálová sbírka

V sobotu 4.1. nového roku 2020 proběhla v Žebětíně Tříkrálová sbírka.