Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Jednoho dne se celý oddíl se 4.9. setkal v Kohoutovicích na zahajovací schůzce.

Rubriky
Archiv

Jestřábí výlet do Mariánského údolí

Dne 22. 9.  se družina Jestřábů vydala na výlet.
Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Další školní rok nám odstartoval i další skautský rok. Nepochybně plný mnoha zážitků a dobrodružství.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2018

Tábor je za námi. Daleko od civilizace, dřina, zábava, výzvy, spolupráce, bratrství… 18 dní skautského, 14 vlčáckého a 5 benjaminkovského tábora nám opět přineslo nespočet zážitků, na které jen tak nezapomeneme. Letošní tábor byl vyjímečný zejména ze dvou důvodů. Tím prvním byl enormní počet účastníků, takže tábořiště opravdu praskalo ve švech a druhým první tři dny tábora, které byly výhradně pro skauty.

Celotáborová hra se nesla v duchu antického Říma. Ustanovili jsme republiku, kde jsme se poté věnovali běžným činnostem římského občana: ochraně státu před barbary, spravování kolonií, pěstění vína, zachraňování nemohoucích z Pompejí a odražení zrádných pokusů bývalého senátora o uchopení absolutní moci.

Z dalších programů můžeme vypíchnout družinové programy, různá sportovní klání, rukodělky nebo zkoušení zapalování různých typů lihových a benzínových vařičů či beseda s dozorcem vazební věznice. Absolvovali jsme také s plnou náloží dvoudenní či třídenní výlety.

Důležitým bodem tábora byl slavnostní slibový oheň, při kterém několik bratří složilo svůj vlčácký nebo skautský slib. Přejme jim, ať se jim jeho plnění celý život daří.

Tábor také provázelo plnění mnoha výzev a odborek, přičemž ti, kteří uspěli, byli vyznamenáni u závěrečného táborového ohně. U ohně jsme si také zavzpomínali na celý skautský rok, všechny schůzky a výlety. Samozřejmě nechybělo jak několik povedených scének, tak chvíle ztišení a několik slov na zamyšlení.

Byl to krásný tábor, těsíme se na další.

Video:

 

Fotky:

Rubriky
Archiv

Jestřábi v boji se silami vody

Chladné, mlhavé ráno dne 17.2. 2018. Skupinka pěti mladých nadějných individuí a dvou starších a o něco méně nadějných rádců postává u kostela sv. Bartoloměje.

Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka v Žebětíně

3.12. se udála akce s mnohaletou tradicí, mikulášská besídka.

Rubriky
Archiv

Střediskové setkání na Vranově

Zpočátku nikdo nic netušil. Nebo možná ano, ale neodvažovali se o tom mluvit.

Rubriky
Archiv

Zahájení skautského roku

Skautský rok 2017/18 je tu. Stalo se tak 6.9. na první schůzce celého oddílu.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2017

Tábor je za námi.

Rubriky
Archiv

Sedmdesát dvojka ukončila školní rok 2016/2017

Ve středu 26.6. jsme s celým oddílem ukončili v Žebětíně školní rok. Na úvodním nástupu p. Jiří zahájil modlitbou, poté jsme zazpívali Junáckou hymnu a shrnuli celý školní/skautský rok. Pak následovalo vyhodnocení celoročního bodování, při kterém se na nejvyšší stupínek ve svých kategoriích postavili Husky (benjaminci), Stopař (vlčata) a Bomba (skauti). Každý, kdo skončil na bedně, získal i nějakou cenu. Po velkolepém vyhodnocení začal Číňan vysvětlovat pravidla hry. Všichni byli rozděleni na 4 týmy a každý tým měl za úkol poodnášet v co nejkratší době všechny své členy v týmu přes hřiště, aniž by se dotkli země. Někteří, např. Fíša, si hodně mákli. Na samotný závěr jsme udělali společné foto, popřáli si pěkné prázdniny a rozešli se domů.

Zapsal: Čára

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6443801184273574977″]