Rubriky
Archiv

Skautská křížová cesta

V neděli 7.4. proběhla tradiční skautská křížová cesta. Putovali jsme od Staré dálnice, kolem dubu Troják až k Bašného pomníku. 70 lidí, příroda, zpěv, modlitba…no krása.

Rubriky
Archiv

Závěrečná oddílová schůzka

Ve středu 27.6. proběhla schůzka všech (respektive 2/3) členů 72. oddílu.

Rubriky
Archiv

Miniúder Kulíšků

V sobotu 27. ledna jsme s Kulíšky vyrazili na akci Miniúder, která se od 9 do 14 hodin konala v tělocvičně na ZŠ Pavlovská. Zúčastnili jsme se tak olympijských miniher všech benjamínků z našeho střediska, družinek Kulíšků, Puštíků a Soviček.

Na úvod nás čekal slavností nástup, při kterém zazněla olympijská hymna, sportovci i rozhodčí složili svůj slib a seznámili jsme se s plánem olympiády. Hned potom jsme si zahráli několik seznamovacích her, abychom se navzájem trochu lépe poznali.

První část olympijských her byla ve znamení individuálních závodů a přípravy jednotlivých sportovců. Každý dostal svoji průvodku a měl za úkol obejít všech 12 stanovišť, na kterých si otestoval jak je na tom se silou, mrštností, rychlostí, fyzičkou a co vlastně sám dokáže a vydrží.

V druhé části olympiády jsme se potom rozdělili do čtyř skupin, ve kterých jsme následně soutěžili v nejrůznějších teamových hrách. Vyzkoušeli jsme si tak biatlon se střelbou do terčů, zahráli si honičku po čárách s dopingovou kontrolou, otestovali zdatnost ve štafetě opičí dráhy a nakonec se vyblbli při fotbálku s několika míči. Zkrátka pohybu bylo až až!

Na závěr potom už jen slavností nástup s fanfárou, předání diplomů a medailí a hurá domů na zasloužený odpočinek.

Zapsal: Všezňa

Účast: Gazík, Kubík, Lukáš, Ondra, Frantík, Číňan, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6516872937478956049″]

Rubriky
Archiv

Tříkrálová sbírka v Žebětíně

Jednoho překvapivě přívětivého rána se koledníci sešli na požehnání, aby svoji pouť žebětínskou sbírkou začali společně.

Rubriky
Archiv

Rozdávání Betlémského světla

Na Štědrý den jsme rozdávali Betlémské světlo jak v Kohoutovicích tak v Žebětíně.

Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka v Žebětíně

3.12. se udála akce s mnohaletou tradicí, mikulášská besídka.

Rubriky
Archiv

Generálka a Mikulášská Kulíšků

První prosincový víkend byl již tradičně ve znamení Mikulášské besídky.

V sobotu 2. prosince nás nejdříve čekala generální zkouška s krátkým výletem. Sraz byl tradičně u klubovny a společně jsme hned vyrazili do Katolického domu v Žebětíně. Před samotnou zkouškou jsme ale ještě měli trochu času, takže jsme se proběhli v krásně zamrzlé krajině a zahráli si pár zahřívacích her. Samotný nácvik scénky potom už proběhl celkem hladce. Kluci se převlékli do svých připravených kostýmů a nachystali si všechny potřebné rekvizity. Ukázali jsme si, jak to chodí na pódiu, jak správně stát a jak se mluví do mikrofonu. Kluci byli moc šikovní, a tak jsme si scénku stihli třikrát vyzkoušet a náš vyhrazený čas již skončil. Převlékli jsme se zpět do teplého oblečení a nasvačili se.  Potom už jsme vyrazili zpět do Kohoutovic. V lesíku stavebního dvora jsme si scénku pro jistotu vyzkoušeli ještě jednou. V Domku jsme se trochu ohřáli a byl taky čas oběda. Ani nevím, jak jsme se k tomu dostali, ale během celého jídla jsme řešili odpady a jejich třídění J.  Po obědě nám zbývala ještě chvilka času, takže jsme se přemístili pod radnici, kde jsme si nejdříve zahráli sněhovou bitvu, abychom následně zase něco hezkého z toho sněhu postavili. Krátce po jedné hodině jsme se rozešli domů a netrpělivě vyčkávali na neděli.

V neděli 3. prosince odpoledne nás už čekala samotná Mikulášská besídka. Do Katolického domu všichni dorazili už se svými rodiči, sourozenci a prarodiči. Hned po požehnání otcem Bůžkem jsme se šli všichni připravit a převléknout, protože jsme byli hned třetí na řadě. Naše pohádka o Zlatovlásce sklidila velký potlesk. Hlavní roli Jiříka ztvárnil Husky, rovnou dva krále si zahrál Damián, babku a rybáře zase Lukáš, mravenečka Kubík, ptáčky potom Gazík s Matym. Poliš hrál rybu a Frantík zase mouchu a nakonec i krásnou Modrozlatovlásku. V pohádce nám samozřejmě nechyběl ani Číňan, tentokrát v roli podivného gluma. Všezňa byl vypravěč a Fredy to všechno vymyslel a v zákulisí i režíroval! Škoda jen, že Ondra byl nemocný a nemohl s námi hrát. Po nás bylo ještě mnoho vystoupení plných legrace, které jsme si užili už jako publikum. Nakonec přišel Mikuláš s anděly a čerty a všem nám rozdal malý balíček.

Zapsal: Všezňa

Účast: Maty, Frantík, Lukáš, Damián, Kubík, Gazík, Poliš, Husky, Číňan, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6497935151578949569″]

Rubriky
Archiv

Výlet a přespání Kulíšků

V sobotu 11. listopadu jsme se s Kulíšky vydali na třetí výlet ve školním roce, tentokrát do okolí Žebětína.  A když už jsme tam dojeli, tak jsme tam i přespali!

Sraz byl v sobotu, netradičně odpoledne ve 13 hodin, tradičně u pumpy před klubovnou. Hned jsme vyrazili na autobus, který nás mimořádnou výlukou zavezl lehkou oklikou do Žebětína. Vyrazili jsme po žluté, kolem hřbitova a hned jsme se zastavili na dětském hřišti, kde jsme prolezli vše, co šlo. Pokračovali jsme do lesa, kde jsme si ukázali a snažili poznávat všechny stromy, co v něm rostou. Na krásné mýtině jsme si pak dali sváču. Počasí bylo podzimně sychravé, naštěstí nám nepršelo, i když sem tam nějaká kapička spadla, sv. Martin ale na bílém koni nepřijel. Pokračovali jsme dále po žluté, až jsme dorazili k automotodromu. Závody ani trénink se tam tentokrát nejeli, tak jsme si zahráli několik her. Potom jsme se různými lesními cesty vydali zpět do Žebětína a říkali jsme si, jak se chovat a co dělat, když se ztratím. Už se začalo pomalu stmívat, takže honem zpět do civilizace.

Azyl k přespání nám poskytl otec Jiří přímo na faře. Po příchodu z výletu jsme si ji tedy ukázali a Fredy již ladil kytaru, abychom si trochu zazpívali a naučili se nějakou tu skautskou písničku. Přišel hlad a byl tedy čas na večeři. Potom už začala příprava na Mikulášskou besídku, a to nejdříve zhlédnutím filmu Zlatovláska a následně i seznámení se scénářem scénky a rozdělení rolí. Pak rychle nachystat spaní, vyčistit zuby a zalehnout do spacáků. Na závěr dne ještě modlitba a příběh na dobrou noc. Kluci byli tentokrát asi unavení, protože spali “až“ do sedmi hodin, kdy byl budíček a rozcvička ze spacáku. Na snídani jsme si rozdělili nejrůznější buchty z našich domovů. Hlavním úkolem rána pro kluky bylo najít si svoje věci a hlavně si je zase pěkně sbalit. Na devátou jsme šli na mši svatou, potom ještě pár her a hurá zase na autobus zpět do našich domovů.

Zapsal: Všezňa

Účast: Frantík, Ondra, Lukáš, Kubík, Poliš, Husky, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6488926466464384641″]

Rubriky
Archiv

Skautská křížová cesta

V neděli 9. dubna se konala od 3 hodin odpoledne skautská křížová cesta 26., 91. a 72. odílu. Na tuto akci byli pozváni nejen děti, ale i jejich rodiče. Sraz byl na začátku lesní cesty v pisárkách. O velikosti akce nemohl být pochyb. Necelých 80 účastníků hovořilo za své a o to víc, když jsme si mohli společně při této události připomenout, co pro nás všechny
udělal náš Pán.

Rubriky
Archiv

Svojsíkův závod, okrskové kolo

Z našeho oddílu se okrskového kola Svojsíkova závodu účastnili Luňáci a Jestřábi.