Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Jednoho dne se celý oddíl se 4.9. setkal v Kohoutovicích na zahajovací schůzce.

Rubriky
Archiv

Kohoutovická víkendovka za záchranou památek

V druhé půlce listopadu se vydala početná kohoutovická část oddílu na víkendovku do Litomyšle. Naším úkolem bylo zabránit teroristické organizaci v ničení UNESCO památek v České republice, proto jsme se ubytovali kousek od litomyšlského zámku, který je v UNESCO zapsán.

Rubriky
Archiv

Luňácký výlet na Santon

V sobotu 22.9 na Hájence. Sraz Luňáků. Výlet na obzoru.

Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Další školní rok nám odstartoval i další skautský rok. Nepochybně plný mnoha zážitků a dobrodružství.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2018

Tábor je za námi. Daleko od civilizace, dřina, zábava, výzvy, spolupráce, bratrství… 18 dní skautského, 14 vlčáckého a 5 benjaminkovského tábora nám opět přineslo nespočet zážitků, na které jen tak nezapomeneme. Letošní tábor byl vyjímečný zejména ze dvou důvodů. Tím prvním byl enormní počet účastníků, takže tábořiště opravdu praskalo ve švech a druhým první tři dny tábora, které byly výhradně pro skauty.

Celotáborová hra se nesla v duchu antického Říma. Ustanovili jsme republiku, kde jsme se poté věnovali běžným činnostem římského občana: ochraně státu před barbary, spravování kolonií, pěstění vína, zachraňování nemohoucích z Pompejí a odražení zrádných pokusů bývalého senátora o uchopení absolutní moci.

Z dalších programů můžeme vypíchnout družinové programy, různá sportovní klání, rukodělky nebo zkoušení zapalování různých typů lihových a benzínových vařičů či beseda s dozorcem vazební věznice. Absolvovali jsme také s plnou náloží dvoudenní či třídenní výlety.

Důležitým bodem tábora byl slavnostní slibový oheň, při kterém několik bratří složilo svůj vlčácký nebo skautský slib. Přejme jim, ať se jim jeho plnění celý život daří.

Tábor také provázelo plnění mnoha výzev a odborek, přičemž ti, kteří uspěli, byli vyznamenáni u závěrečného táborového ohně. U ohně jsme si také zavzpomínali na celý skautský rok, všechny schůzky a výlety. Samozřejmě nechybělo jak několik povedených scének, tak chvíle ztišení a několik slov na zamyšlení.

Byl to krásný tábor, těsíme se na další.

Video:

 

Fotky:

Rubriky
Archiv

Víkendovka Luňáků

V pátek 16.3. měli Luňáci sraz na zastávce Stamicova. Srazili se úspěšně.

Rubriky
Archiv

Výlet Luňáků

V sobotu 17.2.2018 družinka Luňáků navštívila Olympijský festival pořádaný na výstavišti Brno. Cena vstupného činila 50,- (děti pod 150 cm zdarma). Olympijský festival nabídl možnost sledování Olympijských her v  Pchjongčchangu na velkoplošných obrazovkách, tak také možnost zažít Olympijskou náladu tématicky řazeným programem. Luňáci si na Olympijském festivalu mohli vyzkoušet různé sporty týkající se olympijských her (hokej, biatlon, mini slopestyle …) a tak spotřební elektroniku (virtualní realita / nové telefony …) od mnohých sponzorů (např. Samsung, T-Mobile …). Luňákům se výlet nadmíru líbil a doporučují návštěvu Olympijského festivalu každému, kdo nemá zatím žádné plány na víkend.

 

Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka v Žebětíně

3.12. se udála akce s mnohaletou tradicí, mikulášská besídka.

Rubriky
Archiv

Střediskové setkání na Vranově

Zpočátku nikdo nic netušil. Nebo možná ano, ale neodvažovali se o tom mluvit.

Rubriky
Archiv

Zahájení skautského roku

Skautský rok 2017/18 je tu. Stalo se tak 6.9. na první schůzce celého oddílu.