Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Jednoho dne se celý oddíl se 4.9. setkal v Kohoutovicích na zahajovací schůzce.

Rubriky
Archiv

Mamutí výlet

Šestý den v týdnu se družina Mamutů vydala na svůj několikátý družinový výlet. Mamutům bylo již dlouhou dobu slibováno, že půjdeme na laser-game. Proto jsme se vydali směrem do Brna, ale nejdříve jsme se zastavili v Kohoutovicích, kde jsme navštívili podzemí u kohoutovického potoka. Poté jsme se rozhodli, že se vydáme údolím výše jmenovaného potoka a dojdeme do Pisárek. Cesta byla spletitá a hlavně proto, že jsme se u Pisárek rozhodli jít potokem. V potoce sice neteklo moc vody, ale za to tam bylo hodně malých tůněk, které jsme museli přeskočit. Potok nás zavedl až do tunelu, který je situován přímo pod pisáreckou křižovatkou. Museli jsme ho tedy projít. Vyšli jsme až v parku Anthropos. Tam jsme se nasvačili a vydali se na laser-game. Měli jsme rezervovány dvě hry a po prvotních hádkách jsme se rozdělili na 3 týmy. Jedním z nich byli pouze vedoucí. Do dalších dvou patřili zbývající Mamuti. V první hře vyhráli vedoucí. Ve druhé hře jsme se rozdělili jinak. Každý vedoucí měl svůj tým. Náramně jsme si to užili. Potom nás čekal oběd v oboře a cesta pěšky zpět do Žebětína.

Zapsal: Kecal

Rubriky
Archiv

Mamuti na Stránské skále

Dne 22.9. se družinka Mamutů sešla před kostelem v Žebětíně a vyrazila na Stránskou skálu.

Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Další školní rok nám odstartoval i další skautský rok. Nepochybně plný mnoha zážitků a dobrodružství.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2018

Tábor je za námi. Daleko od civilizace, dřina, zábava, výzvy, spolupráce, bratrství… 18 dní skautského, 14 vlčáckého a 5 benjaminkovského tábora nám opět přineslo nespočet zážitků, na které jen tak nezapomeneme. Letošní tábor byl vyjímečný zejména ze dvou důvodů. Tím prvním byl enormní počet účastníků, takže tábořiště opravdu praskalo ve švech a druhým první tři dny tábora, které byly výhradně pro skauty.

Celotáborová hra se nesla v duchu antického Říma. Ustanovili jsme republiku, kde jsme se poté věnovali běžným činnostem římského občana: ochraně státu před barbary, spravování kolonií, pěstění vína, zachraňování nemohoucích z Pompejí a odražení zrádných pokusů bývalého senátora o uchopení absolutní moci.

Z dalších programů můžeme vypíchnout družinové programy, různá sportovní klání, rukodělky nebo zkoušení zapalování různých typů lihových a benzínových vařičů či beseda s dozorcem vazební věznice. Absolvovali jsme také s plnou náloží dvoudenní či třídenní výlety.

Důležitým bodem tábora byl slavnostní slibový oheň, při kterém několik bratří složilo svůj vlčácký nebo skautský slib. Přejme jim, ať se jim jeho plnění celý život daří.

Tábor také provázelo plnění mnoha výzev a odborek, přičemž ti, kteří uspěli, byli vyznamenáni u závěrečného táborového ohně. U ohně jsme si také zavzpomínali na celý skautský rok, všechny schůzky a výlety. Samozřejmě nechybělo jak několik povedených scének, tak chvíle ztišení a několik slov na zamyšlení.

Byl to krásný tábor, těsíme se na další.

Video:

 

Fotky:

Rubriky
Archiv

Vlčácká víkendovka v Ratíškovicích

Dne 16.3 se vlčácké družiny Kamzíků, Mamutů a Muflonů vydali na víkendový
výlet.

Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka v Žebětíně

3.12. se udála akce s mnohaletou tradicí, mikulášská besídka.

Rubriky
Archiv

Střediskové setkání na Vranově

Zpočátku nikdo nic netušil. Nebo možná ano, ale neodvažovali se o tom mluvit.

Rubriky
Archiv

Zahájení skautského roku

Skautský rok 2017/18 je tu. Stalo se tak 6.9. na první schůzce celého oddílu.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2017

Tábor je za námi.