Rubriky
Archiv

Mufloní výlet 19.2.2022

Dne 19.2. v 9:00 se Mufloni sešli na Stamicove, aby společně zahájili družinový výlet. Ne však ledajaký výlet. Na zastávce se rozdělili kluci do 2 týmů po 3 a byla jim předána mapa spojů, mapa Brna a lístek se 7 úkoly. Úkoly se nacházely po celém Brně, od hlavního nádraží přes Černá pole až po Líšeň. Po promyšlení taktiky jsme se společně vydali na 1. úkol na hlavním nádraží, kde se dva týmy však od sebe oddělily. Zamávali jsme sestrám z 26. oddílu, které jsme na nádraží zahlédli, a po splnění úkolu jsme se vydali dále na cestu. V průběhu hry jsme se najedli a s odbitím 13. hodiny jsme hru na Moravském náměstí ukončili. Kluci se naučili vyhledávat spoje a logicky plnit úkoly. Po skončení hry jsme tramvají dojeli do Bystrce, kde začala druhá část našeho výletu, a to procházka. Šli jsme kolem přehrady, skrz zahrádkářské kolonie a obešli jsme zoologickou zahradu. Ačkoliv je to z Moravského náměstí jen 22 minut, celá procházka byla převážně v přírodě. Jakmile jsme došli do cíle – zastávka Bystrc, zoo, nasedli jsme na 50 a dojeli jsme na zastávku Kohoutovice hájenka, odkud jsme sešli na Stamicovu, kde jsme náš výlet ukončili.

Rubriky
Archiv

Mufloní výlet 18.9.

Náš výlet započal v 9:10 na Stamicove, kde jsme dokoupili potřebné jízdenky a rozloučili se s rodiči. Linka 37 nás svezla k Anthroposu, ze kterého jsme pak jeli autobusem na nádraží v Králově Poli. Svezli jsme se pár zastávek vlakem do obce Česká, která nám sloužila jako výchozí bod při našem pěším návratu směrem domů. Chvíli po zahájení cesty jsme narazili na jakýsi běžecký závod. Běžce jsme jak se patří povzbudili při jejich úctyhodném východu, ale naše cesta byla pořád dlouhá. Kluci nasadili závratné tempo, a tak jsme si razili cestu daleko rychleji, než jsme s Píťou předpokládali. Brzy jsme došli do Kníniček, kde si někteří kluci stihli splnit bod z vlčka fotograf (proto jsou nějaké z níže přiložených fotek trochu rozmazané). Při příchodu do Bystrce nás zaujal právě probíhající fotbalový zápas místního klubu FC Dosta Bystrc, o kterém jsme si mysleli, že je to klub Kohoutovic. Zmátly nás podobné dresy :D. Dále jsme pak pokračovali v naší cestě, po které jsme minuli zastávku Bystrc zoo, místní Lidl a dětské hřiště, kterému mufloni neodolali. Po krátké pauze jsme pak šli přes oboru až na zastávku stará dálnice, kterou jsme si stanovili jako cíl našeho výletu. Svezli jsme se autobusem na Bellovu, ze které jsme došli ke klubovně, kde jsme naše putování ukončili.

Adrian

Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Jednoho dne se celý oddíl se 4.9. setkal v Kohoutovicích na zahajovací schůzce.

Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Další školní rok nám odstartoval i další skautský rok. Nepochybně plný mnoha zážitků a dobrodružství.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2018

Tábor je za námi. Daleko od civilizace, dřina, zábava, výzvy, spolupráce, bratrství… 18 dní skautského, 14 vlčáckého a 5 benjaminkovského tábora nám opět přineslo nespočet zážitků, na které jen tak nezapomeneme. Letošní tábor byl vyjímečný zejména ze dvou důvodů. Tím prvním byl enormní počet účastníků, takže tábořiště opravdu praskalo ve švech a druhým první tři dny tábora, které byly výhradně pro skauty.

Celotáborová hra se nesla v duchu antického Říma. Ustanovili jsme republiku, kde jsme se poté věnovali běžným činnostem římského občana: ochraně státu před barbary, spravování kolonií, pěstění vína, zachraňování nemohoucích z Pompejí a odražení zrádných pokusů bývalého senátora o uchopení absolutní moci.

Z dalších programů můžeme vypíchnout družinové programy, různá sportovní klání, rukodělky nebo zkoušení zapalování různých typů lihových a benzínových vařičů či beseda s dozorcem vazební věznice. Absolvovali jsme také s plnou náloží dvoudenní či třídenní výlety.

Důležitým bodem tábora byl slavnostní slibový oheň, při kterém několik bratří složilo svůj vlčácký nebo skautský slib. Přejme jim, ať se jim jeho plnění celý život daří.

Tábor také provázelo plnění mnoha výzev a odborek, přičemž ti, kteří uspěli, byli vyznamenáni u závěrečného táborového ohně. U ohně jsme si také zavzpomínali na celý skautský rok, všechny schůzky a výlety. Samozřejmě nechybělo jak několik povedených scének, tak chvíle ztišení a několik slov na zamyšlení.

Byl to krásný tábor, těsíme se na další.

Video:

 

Fotky:

Rubriky
Archiv

Mufloní výlet na Alexandrovu rozhlednu

Dne 19.5. jsme se s Muflony vydali z Kohoutovic na hlavní nádraží, odkud
jsme se vlakem dopravili do Adamova. Po chvilce pátrání jsme našli značku,
která nás vyvedla do lesů za Adamovem.

Rubriky
Archiv

Mufloní výlet na hrad Veveří

V sobotu 17.2. se jsme autobusem a následně šalinou vydali do
přístaviště Brněnské přehrady odkud jsme se vydali po pravém břehu až
ke hradu Veveří.