Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Jednoho dne se celý oddíl se 4.9. setkal v Kohoutovicích na zahajovací schůzce.

Rubriky
Archiv

Výlet Puštíků

Dne 22.9. se vydala družinka Puštíků do žebětínských lesů najít dlouho ztracený předmět.

Rubriky
Archiv

Zahajovací schůzka

Další školní rok nám odstartoval i další skautský rok. Nepochybně plný mnoha zážitků a dobrodružství.

Rubriky
Archiv

Tábor Puštíků

Část s Puštíky probíhala téměř totožně jako Kulíšci, viz zápis Kulíšků.

Puštíci svůj první tábor krásně zvládli a se všemi povinnostmi se dokázali popasovat. Domů se vrátili plní super zážitků.

Účast: Peťa, Koumák, Miki, Honzík, Jeňa, Sirka, Králík, Mára

Rubriky
Archiv

Puštíci na dvoudenní výpravě

Velký den Puštíků nadešel. Poprvé společně na více dní, poprvé společně pod
stanem. Generálka před táborem mohla začít.

Rubriky
Archiv

Námořnický výcvik Puštíků

V sobotu 21.4. jsme vyrazili opět k Augšperskému potoku v Žebětíně. Píši opět, protože poslední výlet jsme také vyrazili na toto místo. Nicméně tentokrát jsme vyšli jako námořníci. Začali jsme od nejnižší hodnosti až do lodního důstojníka. Po cestě náš čekaly různé zkoušky a úkoly. Například jsme stavěli velký přístřešek a hlavně jsme celou dobu šli podle azimutu a buzoly. I přes všechny překážky jsme došli až na krásné břehy Augšperského potoka. Protože cesta na toto místo byla značně vyčerpávající, dali jsme si velkou přestávku na oběd. Ta se ovšem později změnila na čas pro výrobu lodiček a prutů. Na konci této pauzy jsme uspořádali závod vyrobených lodí. Posilnění a odhodlaní jsme se vydali na zbytek cesty. Ovšem jsme šli podle buzoly. Stihli jsme ještě nějakou tu hru. Jako poslední zkoušku jsme museli najít alespoň jednu větvičku s listem nějakého stromu nebo jakoukoliv květinu a říct jak se jmenuje. Všichni tuto zkoušku zvládli, a tak získali hodnost lodního důstojníka. Výlet jsme si jako vždy užili a snad se i něco přiučili.

Účast: Peťa, Koumák, Bourák, Jéňa, Mára, Miki, Ríša, Honzik, Kanon, Žofka a Čára

Zapsal: Kanon

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6547378498779575825″]

Rubriky
Archiv

Puštíci u Augšperského potoka

V sobotu 7. dubna si vyšli Puštíci na další výtečný výlet. Minule jsme si užili dostatek sněhu, a tak jsme se tentokrát vydali obdivovat vodu v jiném skupenství a naše cesta vedla okolo krásného Augšperského potoku. Jelikož letos na tento den připadla celorepubliková akce Ukliďme Česko, nenechali jsme se jako správní skauti zahanbit a jak říká skautský zákon, jako ochránci přírody jsme vysbírali všechny odpadky po cestě, které do lesa nepatří. Ten samý den probíhal také závod světlušek a vlčat a Puštíci již začali trénovat na příští závod a poznávat veškeré jarní květiny a stromy okolo. A že jim to šlo! Po všech hrách a svačinách byl naší další zastávkou Masarykův okruh, kde kluci pořádně procvičili hlasivky a fandili jak o život, což bylo na rychlé jízdě motorek samozřejmě hned znát. Když jsme konečně dorazili k potoku, využili Puštíci své kreativity a pustili se do stavby lodí a vorů, které jsme pak připravili k hromadnému závodu. Zvítězili jsme všichni, když jsme se spokojení a mírně znavení vrátili vcelku ke kostelu. Musíme se také pochlubit dalšími vzniklými přezdívkami, Peťovi Rozmahelovi už nikdo neřekne jinak než Králíku a Honzíkovi Holešovskému Koumáku.

Účast: Peťa, Koumák, Miki, Ríša, Králík, Mára, Kanon, Žofka, Čára

Zapsala: Žofka

Rubriky
Archiv

Myslivecký výcvik Puštíků v oboře

V sobotu 17.2. jsme se vypravili do obory Holedná, kde jsme absolvovali myslivecký výcvik.

Naštěstí den předem napadl sníh, tak jsme s sebou mohli vzít i boby a lopaty. Výlet začal přesunem na Hájenku, kde jsme vstoupili do obory a Kanon nás seznámil se vším, co nás mělo čekat. Řekl nám, na jaká zde můžeme narazit zvířata a ukázal nám jejich stopy i zvuky, které vydávají, abychom je mohli během celého výcviku lépe stopovat. Vypravili jsme se tedy po cestě, a když to šlo, nasedli jsme na boby a sjeli kopec pořádnou rychlostí dolů. Potkali jsme i družinku Lasiček, se kterou jsme nakonec i malou část výletu šli pohromadě. Potom Puštíci objevili ve sněhu srční stopy, a tak jsme nechali boby na místě a vypravili se po stopě do lesa. A co se nestalo. Po několika desítkách metrů jsme skutečně narazili na osamělého srnce. Kryli jsme se za stromy, chvíli ho sledovali a potom se vrátili zpět k bobům a pokračovali dál v cestě. Cesta nabízela hodně opravdu prudkých svahů, ale všechny Puštíci – třebaže s nějakými vyklopeními – zvládli. Na lesním hřišti jsme si zahráli hru na myslivce, medvěda a doktora a pokračovali dále až k velkému krmelci, kde jsme objevili celé stádo srnek, jelenů a k naší radosti i muflonů. Dále jsme se přesunnuli k jezírkům, kde jsme si dali pořádný oběd. Po obědě Puštíci vytvořili dlouhatánský vláček a Kanon s Čárou se stali jejich tažnými silami. Cesta pokračovala směrem k prasatům, během níž jsme si vyslechli Čárovu mysliveckou pohádku, během které jsme plnili úkoly, když jsme zaslechli slova flinta a muflon. U prasat každý Puštík nafasoval u Kanona chleba a ten jsme házeli přes plot všem prasátkům. Nakonec jsme nasedli na autobus a odjeli spokojení domů. A ještě jedna důležitá informace, Honzík Jedlička na výletě získal přezdívku Bourák. Gratulujem Bouráku.

Účast: Peťa L., Honzík H., Bourák, Ríša, Peťa R., Honzík B., Kanon a Čára

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6523609868773837377″]

Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka v Žebětíně

3.12. se udála akce s mnohaletou tradicí, mikulášská besídka.

Rubriky
Archiv

První výlet Puštíků

Puštíci se vydali na výlet za pokladem.