Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka v Žebětíně

3.12. se udála akce s mnohaletou tradicí, mikulášská besídka.

Rubriky
Archiv

Zahájení skautského roku

Skautský rok 2017/18 je tu. Stalo se tak 6.9. na první schůzce celého oddílu.

Rubriky
Archiv

Letní tábor Valdíkov 2017

Tábor je za námi.

Rubriky
Archiv

Sedmdesát dvojka ukončila školní rok 2016/2017

Ve středu 26.6. jsme s celým oddílem ukončili v Žebětíně školní rok. Na úvodním nástupu p. Jiří zahájil modlitbou, poté jsme zazpívali Junáckou hymnu a shrnuli celý školní/skautský rok. Pak následovalo vyhodnocení celoročního bodování, při kterém se na nejvyšší stupínek ve svých kategoriích postavili Husky (benjaminci), Stopař (vlčata) a Bomba (skauti). Každý, kdo skončil na bedně, získal i nějakou cenu. Po velkolepém vyhodnocení začal Číňan vysvětlovat pravidla hry. Všichni byli rozděleni na 4 týmy a každý tým měl za úkol poodnášet v co nejkratší době všechny své členy v týmu přes hřiště, aniž by se dotkli země. Někteří, např. Fíša, si hodně mákli. Na samotný závěr jsme udělali společné foto, popřáli si pěkné prázdniny a rozešli se domů.

Zapsal: Čára

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6443801184273574977″]

Rubriky
Archiv

Tučňáci jedou

Ve čtvrtek jsme se v rámci schůzky vydali společně na bobovačku, a že stála za to! Svištělo nám to z kopce dolů tak rychle, že nám vedoucí nestačili.

Rubriky
Archiv

Tříkrálová sbírka 2017

I přes brutální mrazy a oslabeni o jednu skupinku jsme vyšli do ulic s koledou na pomoc lidem v nouzi.

Navzdory těmto nepříjemnostem, ale posíleni požehnáním a občerstvením od pana faráře, se nám podařilo vykoledovat v Žebětíně celých 56 452 Kč, v Kohoutovicích 31 044 Kč.
Děkujeme všem milým dárcům!

Rubriky
Archiv

Vánoční schůzka Tučňáků

Protože bychom se všichni nevlezli do Domku na společnou vánoční schůzku, udělali jsme si vlastní.

Rubriky
Archiv

Betlémské světlo na Petrově

V neděli 11.12. se asi dvacítka našich skautů vydala na mši sv. na Petrov, při níž skauti slavnostně odevzdali Betlémské světlo do rukou našeho biskupa Vojtěcha. Mottem letošního ročníku Betlémského světla je: “Odvážně vytvářet mír.”, tak snad i nám při následném šíření Světla po republice i ve farnosti bude dán ten dar spolu se Světlem z Betléma roznášet i mír.

Rubriky
Archiv

Mikulášská besídka 2016

Letošní mikulášská besídka se uskutečnila netradičně týden před svátkem sv. Mikuláše. Proto generální zkoušky padly již na 25. a 26. listopadu. Do dvou dní se musely naskládat všechny družinky ze 72. a 26. oddílu. Napětí na zkouškách bylo opravdu velké, protože už zbývala jen jedna zkouška nanečisto a v neděli už vše bylo naostro.

Rubriky
Archiv

Tučňáčí keškování

V sobotu 24. září jsme se vydali na první společný výlet v tomto skautském roce.