Rubriky
Archiv

Mufloní výlet 18.9.

Náš výlet započal v 9:10 na Stamicove, kde jsme dokoupili potřebné jízdenky a rozloučili se s rodiči. Linka 37 nás svezla k Anthroposu, ze kterého jsme pak jeli autobusem na nádraží v Králově Poli. Svezli jsme se pár zastávek vlakem do obce Česká, která nám sloužila jako výchozí bod při našem pěším návratu směrem domů. Chvíli po zahájení cesty jsme narazili na jakýsi běžecký závod. Běžce jsme jak se patří povzbudili při jejich úctyhodném východu, ale naše cesta byla pořád dlouhá. Kluci nasadili závratné tempo, a tak jsme si razili cestu daleko rychleji, než jsme s Píťou předpokládali. Brzy jsme došli do Kníniček, kde si někteří kluci stihli splnit bod z vlčka fotograf (proto jsou nějaké z níže přiložených fotek trochu rozmazané). Při příchodu do Bystrce nás zaujal právě probíhající fotbalový zápas místního klubu FC Dosta Bystrc, o kterém jsme si mysleli, že je to klub Kohoutovic. Zmátly nás podobné dresy :D. Dále jsme pak pokračovali v naší cestě, po které jsme minuli zastávku Bystrc zoo, místní Lidl a dětské hřiště, kterému mufloni neodolali. Po krátké pauze jsme pak šli přes oboru až na zastávku stará dálnice, kterou jsme si stanovili jako cíl našeho výletu. Svezli jsme se autobusem na Bellovu, ze které jsme došli ke klubovně, kde jsme naše putování ukončili.

Adrian

Rubriky
Archiv

Mamutí výlet

Šestý den v týdnu se družina Mamutů vydala na svůj několikátý družinový výlet. Mamutům bylo již dlouhou dobu slibováno, že půjdeme na laser-game. Proto jsme se vydali směrem do Brna, ale nejdříve jsme se zastavili v Kohoutovicích, kde jsme navštívili podzemí u kohoutovického potoka. Poté jsme se rozhodli, že se vydáme údolím výše jmenovaného potoka a dojdeme do Pisárek. Cesta byla spletitá a hlavně proto, že jsme se u Pisárek rozhodli jít potokem. V potoce sice neteklo moc vody, ale za to tam bylo hodně malých tůněk, které jsme museli přeskočit. Potok nás zavedl až do tunelu, který je situován přímo pod pisáreckou křižovatkou. Museli jsme ho tedy projít. Vyšli jsme až v parku Anthropos. Tam jsme se nasvačili a vydali se na laser-game. Měli jsme rezervovány dvě hry a po prvotních hádkách jsme se rozdělili na 3 týmy. Jedním z nich byli pouze vedoucí. Do dalších dvou patřili zbývající Mamuti. V první hře vyhráli vedoucí. Ve druhé hře jsme se rozdělili jinak. Každý vedoucí měl svůj tým. Náramně jsme si to užili. Potom nás čekal oběd v oboře a cesta pěšky zpět do Žebětína.

Zapsal: Kecal

Rubriky
Archiv

Mamuti na Stránské skále

Dne 22.9. se družinka Mamutů sešla před kostelem v Žebětíně a vyrazila na Stránskou skálu.

Rubriky
Archiv

Výlet Puštíků

Dne 22.9. se vydala družinka Puštíků do žebětínských lesů najít dlouho ztracený předmět.

Rubriky
Archiv

Luňácký výlet na Santon

V sobotu 22.9 na Hájence. Sraz Luňáků. Výlet na obzoru.

Rubriky
Archiv

Výlet Kamzíků

V sobotu 22. září jsme se na Hájence sešli na náš první družinový výlet ve školním roce 2018/19. 

Rubriky
Archiv

Jestřábí výlet do Mariánského údolí

Dne 22. 9.  se družina Jestřábů vydala na výlet.
Rubriky
Archiv

Puštíci na dvoudenní výpravě

Velký den Puštíků nadešel. Poprvé společně na více dní, poprvé společně pod
stanem. Generálka před táborem mohla začít.

Rubriky
Archiv

Výlet Kulíšků parníkem

V sobotu 16. června jsme s Kulíšky vyrazili na přehradu a do jeho okolí na poslední družinový výlet.

Sraz byl v devět hodin na hájence, kde jsme nasedli na autobus do Bystrce. Nejdříve jsme šli obhlédnout hráz brněnské přehrady. Řekli jsme si k čemu všemu slouží a jak se vlastně takové přehrady staví a proč.  V deset hodin houkal parník Stuttgart k odjezdu. Plavba byla velice příjemná, lehký vánek a žádné velké vlny, takže jsme se mohli nasvačit a v klidu dojet do přístaviště Rokle. Tam jsme se vyřádili na místním dětském hřišti, abychom následně mohli vyrazit do Podkomorských lesů. Šli jsme naučnou stezkou Jelení žlíbek a po chvíli jsme odbočili k zelené značce. Na Ondru se po cestě doslova lepili a dlouho drželi různé mušky, broučci, či motýli, a tak si vysloužil přezdívku Magnet. Na kládách u krásného palouku jsme se pak naobědvali.

Kluci se tu dozvěděli, že bojovník, kterého se jim během víkendovky podařilo zahnat, na ně podnikl záškodnickou akci a rozstříhal jim celoroční mapu Poutě Kulíšků. Ta je měla dovést k pokladu. Všezňovi se ji naštěstí podařilo zachránit, a tak ji mohli Kulíšci znovu složit a najít místo s křížem. Tím se ukázalo být rozcestí u Ríšové studánky, kde nalezli další mapu, která je tentokrát odkázala na okolí tábořiště. No, všichni jsou netrpěliví, co je na táboře čeká! Dál jsme pokračovali po modré směr Žebětín a u altánku jsme si dali druhou sváču. Přes Horákův žleb jsme potom došli k Žebětínskému rybníku, který byl plný nejrůznějších ptáků a jejich potomků – labutě, kačeny, či lysky. Bum se při tom všem pozorování neudržel a nohama do rybníka zahučel. Do Žebětína na autobus už to pak byl naštěstí jenom kousek a ve tři hodiny nás zase na hájence čekali rodiče.

Za krásného letního počasí jsme ušli 9 km!

Zapsal: Všezňa

Účast: Husky, Gazík, Damián, Bum, Magnet a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6568406453359776177″]

Rubriky
Archiv

Výlet Kulíšků od pramene po soutok

V sobotu 19. května jsme s Kulíšky prozkoumali Kohoutovický potok – od pramene až po soutok.

Naše stopování započalo u kapličky, kde jsme si ukázali, jak dříve Kohoutovice vypadaly, a že byly postaveny u potoka. Jenže kam se poděl? Prvním vodítkem pro nás byla ulice Potocká. Bohužel ani tam jsme žádný potok nenašli. Byl totiž přemístěn do potrubí, aby se lidem lépe dostávalo ke svým domovům. Hledali jsme tedy ústí, které jsme objevili až na hranici lesa na Šárce. Rozhodli jsme se kanál prozkoumat a podařilo se nám kus cesty zdolat. Ale až k pramenu jsme se nedostali, je někde hluboko v kopci.

Dál už jsme pokračovali korytem potoka. Cesta to nebyla jednoduchá, vody bylo docela dost, kameny klouzaly a sem tam nás čekala nějaká ta překážka v podobě popadaných stromů, nánosů listí, či větších rybníčků vody. Kluci si s potokem ale hravě poradili. Někteří to celé zvládli suchou nohou. Někteří se toho naopak nebáli a skončili až po kolena ve vodě, ba dokonce i v jedné bažince. Svačinku jsme si dali na jednom ze spadlých stromů, na krásném místě u jednoho z mini vodopádů. Cesta nám rychle ubíhala a postupně jsme míjeli i mnoho protržených hrází. Mohli jsme tak pozorovat, jak dokáže být voda i ničivá. Čím jsme se více blížili dolů, tím více byl potok kultivován, až nakonec tekl betonovým korytem. To ústilo do krásného esíčkového tunelu pod křižovatkou u Anthroposu, který jsme rovněž neopomněli prozkoumat. Parkem už to pak byl jen kousek do našeho cíle, tedy do soutoku potoka se Svratkou.

Oběd jsme si dali v parku a na sluníčku jsme se řádně osušili a nabrali síly. Na druhou hodinu jsme se pak vrátili ke klubovně, kde se k nám přidali rodiče, a pokračovali jsme přípravou na tábor. Bohužel ale přišla bouřka, takže z plánovaného opékání sešlo. I tak jsme si ale společnou schůzku s rodiči užili a na tábor jsme připraveni!

Zapsal: Všezňa

Účast: Maty, Frantík, Damián, Bum, Bubák, Gazík, Číňan, Fredy a Všezňa

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6557680311541524433″]